Bağ-Kur

ekledi.

Yorum Yaz

149 kez incelendi.

BAĞ-KUR BORÇ DURUMU

BAĞ-KUR BORÇ DURUMU

BAĞ-KUR borcu olanlara bir çok kez müjdeli haber geldi.  2014 yılı mart ayı içerisinde de BAĞ-KUR borçlarının azaltılması ile ilgili haberler gündemdeki yerini korumakta. Mecliste konuşulan konular arasında 2014 yılı içerisinde Sosyal Sigortalar ile ilgili çıkabilecek kanunlar arasında BAĞ-KUR borç durumu ile ilgili düzenlemeler de bulunuyor.

BAĞ-KUR’a çeşitli nedenlerden dolayı borcu olup emekli olamayan vatandaşlar için son zamanlarda bir çok yasal düzenleme yapılmaktadır. Bu düzenlemeler ile borçların yapılandırılması, taksitlendirilmesi gibi bir çok kolaylık sağlandı. Bankaların da bu konuda bir çok kampanyası bulunmaktadır. Bankalar BAĞ-KUR’a borcundan dolayı emekli olamamış vatandaşlara BAĞ-KUR borç durumunu görmesini ve borçlarını hesaplayarak kapatma imkanı sağlıyor. Emekli olmasını sağladıkları kişinin de emekli maaşından her ay belirli bir kesinti yaparak verdikleri krediyi geri alıyorlar. Bu şekilde nakit sıkıntısından dolayı emekli olamamış kişilerin emekli olması sağlanıyor.

BAĞ-KUR Borç Durumu Sorgulama

BAĞ-KUR borç durumunuzu Sosyal Güvenlik Kurumu‘nun sitesinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca BAĞ-KUR borç durumunun yanı sıra borç ödeme işlemlerinizi de bu siteden gerçekleştirmeniz mümkündür.

  • Öncelikle yazının sonunda vermiş olduğumuz BAĞ-KUR borç durumu linkine tıklayınız.
  • Daha sonra “Sorgu türü” kısmından “4B sigortalı ödemelerini” seçiniz.
  • “Sorgu tipi” kısmında borcunuzun bulunduğu döneme dair bilgiyi giriniz.
  • Sicil numaranızı yazarak güvenlik kodunu doğrulayınız.
  • Son olarak “Borç Sorgula” butonuna basarak BAĞ-KUR borç durumu sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

BAĞ-KUR Borç Durumu İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz


× beş = 5