Bağ-Kur

ekledi.

Yorum Yaz

136 kez incelendi.

BAĞ-KUR BORCU ÖDEME

BAĞ-KUR BORCU ÖDEME

BAĞ-KUR kurumuna bağlı olarak çalışan vatandaşlarımız için BAĞ-KUR borcu sorgulama ve BAĞ-KUR borcu ödeme işlemleri bilinmesi gereken işlerdir. BAĞ-KUR borcu sorgulama ve BAĞ-KUR borcu ödeme işlemleri internet üzerinden yapılır. Ayrıca bu işlemler E-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlemlerdir. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan tüm işlemler E-Devlet şifresi gerektirir. E-Devlet şifresi tüm vatandaşların bulundurması, sahip olması gereken bir şifredir. Çünkü E-Devlet şifresi devlet ile alakalı tüm konularda bilgi edinmeniz kapı açan bir şifredir. Bu şifreye ise size en yakın yerde bulunan PTT şubelerine bizzat başvuruda bulunarak edinebileceğiniz bir şifredir. Bu şifreye 2 TL ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki her yeni şifre için 4 TL ücret ödemesi yapmanız gerekir.

Bu yazımızda sizlere E-Devlet kapısı ile nasıl BAĞ-KUR borcu ödeme yapabileceğinizi anlatalım.

BAĞ-KUR Borcu Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle sizler için vermiş olduğumuz yazımızın altında bir link vardır. Bu linke tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılan sayfada yapmanız gereken bazı adımlar vardır. bu adımları şu şekilde yapabilirsiniz.

  1. Açılan sayfada “4B Borç Durumu” başlıklı bir ekran göreceksiniz. Bu ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe kimliğinizi doğrulamak amacıyla tıklamanız gerekecektir.
  2. Tıkladığınızda yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  3. Bu sayfada “T.C. Kimlik Numarası” ve “E-Devlet Şifresi” kısımlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.
  4. Daha sonra bir alt kısımda yer alan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak borç durumunuzu görebilir ve BAĞ-KUR borcu ödeme yapabilirsiniz.

BAĞ-KUR Borcu Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz


5 × = on