Bağ-Kur

ekledi.

Yorum Yaz

69 kez incelendi.

BAĞ-KUR BORCU YOKTUR

BAĞ-KUR BORCU YOKTUR

Serbest olarak çalışan bireyler BAĞ-KUR sigorta kurumuna bağlı olmakla birlikte bu sayede sağlık hizmetlerinden faydalanmaktadırlar. Emekli olabilmek için de bu belgenin alınması gereklidir. Kuruma borcunuz olup olmadığını öğrenmek için veya herhangi bir işleminizi halletmek için BAĞ-KUR borcu yoktur yazısını almanız gerekmektedir. Borcunuz olması durumunda sağlık hizmetlerinden yararlanamayacağınızı unutmayınız.

BAĞ-KUR borcu yoktur işlemleri E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden yapacağınız bu işlemler için E-Devlet şifresi gerekmektedir. En yakın PTT şubesine başvuruda bulunduktan sonra 2 TL karşılığında bu şifreye sahip olabilirsiniz.

BAĞ-KUR Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır?

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra BAĞ-KUR borcu yoktur işlemleriniz için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız.

  • Açılan sayfada ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra sisteme giriş yapınız.
  • BAĞ-KUR borcu yoktur için en üstte yer alan ”E-Hizmetler” bölümüne tıklayınız.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu bölümünden ”4A” ve ”4B seçeneklerini görüntüleyiniz.
  • BAĞ-KUR’dan emekli olan eczacılar ya da optikçiler ”4B Borç Durumu” ya da ”4B Emekli Aylık Bilgisi” seçeneklerinden birini tıklamalı ve 2 adet çıktı almalılardır.
  • Emekli Sandığı’ndan emekli olan eczacıların da aynı şekilde ”4A Emekli Aylık Bilgisi” seçeneğini seçerek buradan 2 adet çıktı almaları gerekmektedir.
  • Son olarak, BAĞ-KUR borcu yoktur için emekli olmayan eczacılar ya da optikçilerin de  ”4B Borç Durumu” seçeneğini tıklayarak 2 adet çıktı almaları gerekmektedir.

Bu işlemlerin sonunda BAĞ-KUR borcu yoktur belgesine ulaşabilirsiniz.

BAĞ-KUR Borcu Yoktur Yazısı İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz


bir + 1 =