E-Devlet

ekledi.

Yorum Yaz

104 kez incelendi.

E-DEVLET

E-DEVLET

Bu yazımızda sizler için E-Devlet sisteminde hangi işlemleri gerçekleştirebileceğinizi, EDevlet sisteminin size faydalarını ve de amacını anlatmaya çalıştık.

E-Devlet sistemi devletle ilgili işlerin güvenilir ve sağlıklı bir ortamda yapılabilmesi için ortaya çıkmış çağdaş toplumun bir gereği olarak doğmuştur. Tüm kamu bilgi sistemlerinden vatandaşların faydalanmasını amaçlanmıştır. E Devlet sistemi engelli vatandaşlarımızın da kullanabileceği bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede EDevlet sisteminden engelli vatandaşlarımız da faydalanabilmektedir.

E-Devlet Şifresini Nasıl Alabilirim?

E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın yerde bulunan PTT şubesine kimliğinizle birlikte giderek EDevlet şifresi edinebilirsiniz. Bunun için bir taahhütname imzalıyorsunuz. Size verilen şifreyi sadece sizin bilmeniz güvenliğiniz açısından önemlidir. Aksi bir durum olduğunda daha sonra gidip yeni bir EDevlet şifresi alabilmeniz mümkündür. Ayrıca E-Devlet şifresi alırken küçük bir ücret ödemeniz dışında daha sonraki EDevlet sisteminin hiçbir işleminde ücret ödeme durumunuz olmamaktadır.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz


iki − = 0