E-Devlet

ekledi.

Yorum Yaz

12 kez incelendi.

E-DEVLET 4B EMEKLİ AYLIK KESİNTİLERİ

E-DEVLET 4B EMEKLİ AYLIK KESİNTİLERİ

Çalışan insanların hemen hepsi emekli olmak ister, bu gayet doğal bir istektir. Emeklilik aylığınızda beklenmedik bir kesinti olabilir. Bunun nedenini öğrenmeniz artık çok kolay. Eskisi gibi devlet kapılarında uzun süre beklemek zorunda değilsiniz. Bu yazımızda sizlere E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

E-Devlet 4B Emekli Aylık Kesintileri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Günümüzde pek çok işlem E-Devlet sistemi üzerinden yapıldığı gibi E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sorgulama işleminizi de E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Emekli aylıklarınızdaki kesintilerin neden olduğunu öğrenmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • Öncelikle aşağıda sizlere vereceğimiz E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri adlı bağlantı adresine tıklayınız.
  • Karşınıza “turkiye.gov.tr” sitesi çıkacaktır. Açılan yeni sayfa altında “4B Emekli Aylık Kesintileri” adında yeni bir sayfa açılacaktır.
  • E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sorgulama işlemi de dahil olmak üzere herhangi bir işlemi gerçekleştirebilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Bunun için size yakın bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında sadece size ait olan bir E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz.
  • E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri adresine tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.
  • Açılan sayfada ilgili kutucuklara T.C. kimlik numaranızı ve öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra ise E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet 4B Emekli Aylık Kesintileri Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz


9 − = dört