E-Devlet

ekledi.

Yorum Yaz

93 kez incelendi.

E-DEVLET HİZMET DÖKÜMÜ

E-DEVLET HİZMET DÖKÜMÜ

SGK bütün hizmetleri tek sistemde toplamadan önce vatandaşlar devlet kurumları ile ilgili işlemleri  E-Devlet sistemi ile gerçekleştirmekteydi. Bu sistem hala kullanılmaktadır. Sistemi kullanabilmek için E-Devlet şifresinin alınması gereklidir. Bu yazıda E-Devlet hizmet dökümü ile ilgili bilgilere yer vermekle birlikte E-Devlet hizmet dökümünü nasıl alacağınız ile ilgili bilgilere de yer vereceğiz.

E-Devlet Hizmet Dökümü Nasıl Alınır ?

E-Devlet şifresi; sigortalı kişilerin istedikleri bilgiye kurumlarda sıra beklemeden istedikleri zaman öğrenebilecekleri bir sistemin bir parçasıdır. E-Devlet hizmet dökümü sigortalılar için önemli olmasının nedeni bu yolla ne zaman emekli olacağı, priminin yatıp yatmadığı gibi bilgilere daha kolay ulaşacak olmalarıdır.

E-Devlet şifresine ulaşmak için en yakın PTT şubesine başvurmanız yeterli olacaktır. Bu şifreye 2 TL bir bedel ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bu şifreyi devlet kurumları ile yapacağınız birçok işlemde kullanacağınız için kaybetmemeye dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yeniden alabilmek için 10 TL bir ücret ödemeniz gerekecektir. 4A, 4B ve 4C kurumlarına bağlı olarak sigortalı çalışan kişiler yapmak istedikleri tüm sorgulamaları bu şifre ile kolaylıkla yapabilir.

  • E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki bağlantılardan size uygun olan Edevlet hizmet dökümü linkine tıklayınız.
  • Açılan sayfada ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” yazısına tıklayınız.
  • Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra sisteme giriş yapınız.

E-Devlet hizmet dökümü alma işlemlerinizi bu şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Hizmet Dökümü 4A İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Hizmet Dökümü 4B İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Hizmet Dökümü 4C İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz


+ 4 = yedi