E-Devlet

ekledi.

Yorum Yaz

140 kez incelendi.

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-Devlet Plaka Sorgulama Ne İşe Yarar?

Plaka sorgulama işini E-Devlet plaka sorgulama üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet plaka sorgulama işlemini E-Devlete üye girişiyle yapabilirsiniz. Öncelikle E-Devlete giriş yaptıktan sonra E-Devlet şifresi alınarak işlem yapılır. EDevlet plaka sorgulama ile aracınızın çalıntı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra aracınıza ait rehin, haciz vb. durum var mı öğrenebilir ve aracınızın herhangi bir borcu var mı öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda aracınızla ilgili model, model yılı, tescil birimi, renk ve cins gibi bilgelere de ulaşmanız mümkündür.

E-Devlet Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

E Devlet plaka sorgulaması için yapmanız gerekenler adım adım belirtilmiştir.

  1. Öncelikle aşağıda sizin için belirttiğimiz linke tıklayarak açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  2. Açılacak olan sayfada “T.C. kimlik no” ve “E-Devlet şifresi” gerekli bilgileri giriniz. “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  3. Önünüze açılacak olan sayfada aracınızın plakasını girerek o plaka ile ilgili bilgilere ulaşmış olacak ve E-Devlet plaka sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş ve tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Plaka Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz


6 − dört =