E-Devlet

ekledi.

Yorum Yaz

154 kez incelendi.

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-Devlet şifresi T.C. kimlik numaraları kullanılarak, devlet hizmetlerini tek bir kapıdan vatandaşa sunan bir uygulamadır. E-Devlet şifresi alma yaptığınızda bu şifreyi örneğin araç sorgulama, Emekli Sandığı işlemleri, GSS işlemleri, SGK işlemleri, SSK işlemleri gibi birçok alanda ve devletle alakalı birçok işleminizde kullanabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Alma İçin Ne Yapılmalıdır?

E-Devlet şifresi alma için T.C. kimliğiniz ile birlikte en yakın PTT şubesine başvuru yapmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma işleminizi PTT şubesinden 2 TL karşılığında yapabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda tekrar gittiğinizde her yeni şifre için 10 TL karşılığında şifre alabilirsiniz. E-Devlet şifresi alma için başvuruda bizzat kişi giderek başvurmalıdır. Taahhütname imzalaması gerekmektedir. Bunun nedeni sizin yerinize başka birinin E-Devlet şifresi almasını engellemektir. Güvenlik amacıyla E-Devlet şifresi bir zarf içinde verilmektedir.

Daha sonra bu şifreyi devletle alakalı işlerinizi yapmak için, aşağıda vereceğimiz linke tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan siteden E-Devlet şifrenizle yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle İşlem Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz


− 3 = sıfır