Emekli Sandığı

ekledi.

Yorum Yaz

54 kez incelendi.

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK YAŞI

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK YAŞI

Çalışan vatandaşlarımız için emeklilik kavramı çok önemlidir. Çünkü her insan emekli olup rahat bir yaşam sürmek ister. Ama emekli olmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları SGK‘ya bağlı olarak çalışmak, emekli olabilmek için önemli olan bir diğer şart ise prim ödeyip prim gün sayısını doldurmak, gereken sigortalılık süresini doldurup emeklilik yaşını beklemektir.Emekli Sandığı emeklilik yaşını doldurmamışsanız, emeklilikle ilgili diğer tüm şartları tamamlamış olsanız bile emekli olamazsınız. Bütün şartları sağlayıp Emekli Sandığı emeklilik için  yaşınızı da doldurmuşsanız emekli olabilirsiniz. İnternetin kullanım olanakları genişledikçe birçok şeyi internet üzerinden öğrenebildiğimiz gibi ne zaman emekli olacağınızı, emeklilik yaşınızı da internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Emekli Sandığı emeklilik yaşını da internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Şimdi sizlere Emekli Sandığı emeklilik yaşı öğrenme işlemini nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğini anlatacağız.

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Öğrenme

Aşağıda vermiş olduğumuz maddeleri takip ederek Emekli Sandığı emeklilik yaşı öğrenme işleminizi yapabilirsiniz. Verdiğimiz bilgileri dikkatlice takip etmeniz gerekmektedir.

  1. Öncelikle yapmanız gereken yazının sonunda verdiğimiz Emekli Sandığı emeklilik yaşı linkine tıklamanız gerekmektedir.
  2. Açılan sayfada sizden cinsiyetiniz ve doğum tarihiniz istenecektir. Cinsiyet emeklilikte önemli bir faktördür. Çünkü kadın ve erkek Emekli Sandığı emeklilik yaşları farklıdır.
  3. Ardından Emekli Sandığına bağlı bulunduğunuz zamanların başlangıç ve bitiş tarihlerini dikkatli bir şekilde giriniz. Görevden ayrılıp tekrar başlama gibi bir durum söz konusu olduysa ekle butonuna basıp işe işe başlayıp işten ayrılış tarihlerini de dikkatli bir şekilde yazınız.
  4. Daha sonra Emekli Sandığına ait borçlandığınız zamanın başlangıç ve bitiş tarihlerini giriniz. İşten ayrılıp tekrar başlama gibi bir durum olduysa yine aynı şekilde ekle butonundan işe ayrılma ve işe tekrar başlama tarihlerinizi ekleyiniz.
  5. Başka hizmetleriniz bulunmakta ise onlarında başlangıç ve bitiş tarihlerinizi giriniz.
  6. Son olarak yapmanız gereken SSK‘ya ait hizmetiniz varsa bunun 23.05.2002 öncesi ve sonrası olarak iki ayrı şekilde giriniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra Emekli Sandığı emeklilik yaşınızı öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı emeklilik sorgulama işleminiz, bilgilendirme amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır!

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz


yedi × 2 =