GSS AKTİVASYON İŞLEMLERİ

GSS AKTİVASYON İŞLEMLERİ

GSS Aktivasyon İşlemleri Nedir?

Aktivasyon öncelikle 30 gün içerisinde işe başlamış olan kişilerin, prim borçlarının da ödenmiş olması şartı ile sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesinin aktifleştirilmesi durumudur. Genel Sağlık Sigortası‘nın sağladığı yararlardan bir tanesi de GSS aktivasyon işlemleri ve daha birçok farklı işlemlerinizi online olarak yapabilecek olmanızdır. Online olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için il veya ilçenizde de bulunan Sosyal Güvenlik Merkezi web sayfasından online aktivasyon formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Fakat bilmeniz gereken şey tüm Sosyal Güvenlik Kurumu’nu kapsamayacak olduğudur.

GSS Aktivasyon İşlemleri Nasıl Yapılır?

  1. GSS aktivasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle aşağıda size vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir.
  2. Karşınıza çıkan sayfada verilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler sırasıyla; uyruğunuz, TC kimlik numaranız, nüfusta kayıtlı olduğunuz il, sicil numaranız ve doğum tarihinizdir. Altta ki güvenlik kodunda verilenleri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. Güvenlik kodunuzu da gerekli yerlere girdikten sonra ”sorgula” butonuna tıklayınız.

GSS aktivasyon işlemlerinizi böylelikle tamamlamış olacaksınız.

GSS Aktivasyon İşlemleriniz İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz


6 + = onbeş