GSS BORÇ ÖDEME

GSS BORÇ ÖDEME

GSS kapsamında sağlık güvencesinden faydalananlar Genel Sağlık Sigortalarının tescili durumuna kadar izleyen süreçte başvuru yapılmasına bakılmadan SGK sisteminde olacaklardır.

GSS borç ödeme işleminizi GSS borç sorgulama işlemi yaptıktan sonra ne kadar borcunuz olduğunu öğrenip ödemeniz mümkündür. Öncelikle bu yazımızda GSS borç ödemenizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Yazımızın altında verdiğimiz linke tıklayarak GSS borç ödemenizi yapabilirsiniz.

GSS Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

GSS borç ödeme için linke tıkladıktan sonra önünüze açılacak olan sayfada doldurmanız gereken bazı kısımlar göreceksiniz. Bu kısımlarda girmeniz gereken bilgiler “Sorgu Türü, Sorgu Tipi, T.C. Kimlik No” bilgileridir. Burada “Sorgu Türü” bölümünden “Diğer Ödemeler” seçeneğine tıklayınız. “Sorgu Tipi” bölümüne ise “GSS Prim” seçeneğini giriniz. Bu bilgileri tam olarak girdiğinizden emin olduktan sonra bir alt kısımda bulunan “Güvenlik Kodu” kısmını da sitenin vermiş olduğu şifreyi yazarak doldurmalısınız. Doldurduktan sonra ise “Borç Sorgula” butonuna tıklayarak borç sorgulama işleminizi gerçekleştireceksiniz.

Bu işlemi yaptığınızda ne kadar borcunuz olduğunu rahatlıkla internet üzerinden öğrenmiş olacaksınız. Böylece GSS borç ödeme işleminizi de yapabilirsiniz.

GSS Borç Ödeme İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz


3 × dört =