GSS BORÇ SORGULAMA

GSS BORÇ SORGULAMA

Ülkemizde yaşayan tüm vatandaşların sosyal güvenlik kapsamına alınması ve sosyal güvence içerisinde yaşamasını sağlamak için yürürlüğe konulmuş olan GSS’nin açılımını Genel Sağlık Sigortası olarak yapmaktayız. GSS borç sorgulama yapmak istediğimizde internet üzerinden ulaşım sağlayarak borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda GSS borç sorgulama nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

GSS Borç Sorgulama Nasıl Yapılabilir?

GSS borç sorgulama yapmak için ilk önce aşağıda verilen linke tıklayarak giriş yapmalısınız. Genel Sağlık Sigortası sorgulama için verilen linke tıkladığınızda karşınıza çıkacak sayfada doldurmanız gereken kısımlarda yapılması gerekenler şu şekildedir: İlk olarak “Sorgu Türü” kısmına Diğer Ödemeler seçeneğini işaretlemelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra bir alt kısımda bulunan “Sorgu Tipi” bölümüne GSS Prim seçeneğini işaretlemelisiniz. Daha sonra T.C. kimlik numarası kısmını doldurmalısınız. Ayrıca “Güvenlik Kodu” bölümüne yukarıda verilen kodu girmelisiniz. Bu bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra borç sorgula butonuna tıklayarak GSS borç sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

GSS Borç Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-SGM GSS Borç Sorgulama Nasıl Yapılabilir?

GSS borç sorgulama işlemini başka bir şekilde de yapabilirsiniz. Şimdi size ESGM GSS borç sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatalım. Öncelikle yazımızın altına bir link verdik. Bu linke tıklayarak işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz.Verdiğimiz linke tıkladıktan sonra açılan sayfada ;

Eğer Uyruk Kısmını “T.C. ” olarak seçtikten sonra

  • “T.C Kimlik No”  kısmını doğru bir şekilde yazınız.
  • “Nüfus İl” kısmını yazınız.
  • T.C. kimliğinizde “Cilt No”nuza bakarak yazınız.
  • “Doğum Yılı” nızı da sisteme girdikten sonra “Güvenlik Kodu” nu da eksiksiz girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada GSS borcunuzu görebilirsiniz.

Eğer Uyruk Kısmını “Yabancı ” olarak seçtikten sonra

  • “T.C Kimlik No” nuzu yazınız.
  • “Doğum Yılı” nızı  sisteme giriş yapınız.
  • “İkamet Tezkere No” nuzu da girdikten sonra “Güvenlik Kodu” nu eksiksiz yazarak “Sorgula” butonuna tıklayınız. Açılan yeni sayfada GSS borcunuza ait bilgileri görebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.