GSS MÜRACAAT FORMU

GSS MÜRACAAT FORMU

2 yıl önce Genel Sağlık Sigortası uygulamasının aktif olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte ülkemizde her birey sosyal güvenlik kapsamı altına alındı. Bu sistem sayesinde vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor. Fakat vatandaşlarımızın bu hizmetlerden faydalanabilmesi ve sosyal güvence kapsamı içerisine girebilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu’na müracaat etmesi ve GSS müracaat formu doldurması gerekiyor.

GSS Müracaat Formu Nedir ?

GSS müracaat formu, yurttaşlarımızın sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek doldurması gereken bir formdur. GSS müracaat formunda yer alan ve sizden istenilen bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde işlemleriniz de birtakım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Vatandaşlarımızın GSS sisteminde sunulan hizmetlerden faydalanabilmesi için GSS müracaat formunun doldurması ve bunun yanında gelir tespiti de yaptırması gerekiyor.

GSS Gelir Tespiti

SGK tarafından hazırlanmış olan GSS müracaat formunu geçecek olan vatandaşlarımız, verilen hizmetlerden SGK’ya prim ödemeden yararlanabileceklerdir. GSS kapsamına dahil olarak yaptırılması zorunlu olan ve vatandaşlarımızın ne kadar prim ödeyeceğini belirleyen bu test ile gelir düzeyi düşük olan vatandaşlarımızın prim ödemeleri devlet tarafından gerçekleştirilecektir. GSS gelir tespiti formu içinde yer alan pek çok soru kişiye özeldir. Bu bilgilerinizi samimiyetle doldurmanız gerekmektedir.

Böylece vatandaşlarımız iki GSS müracaat formu doldurarak hizmetlerden yararlanabilir ve sosyal güvence kapsamı içerisine girebilirler.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz


dokuz − = 3