GSS PROVİZYON SORGULAMA

GSS PROVİZYON SORGULAMA

GSS Provizyon Sorgulama Nedir?

Yeterli gün sayınızı doldurduğunuz takdirde sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeniz için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurarak sağlık provizyonu işleminizi yapmanız gerekmektedir. Sağlık provizyonunuzu yaptırabilmeniz için kimlik fotokopinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. GSS provizyon sorgulama işleminiz hakkında bilgilenmeniz sizin yararınıza olacaktır. Aynı şekilde provizyonunuzun ne zaman aktif olacağını da yine yetkili kişilerce öğrenebilirsiniz. SPAS, yani Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi sağlık sigortalılarının ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin provizyon işlemlerinin tek bir program üzerinden yapılmasına yardımcı olmuştur. Böylelikle bu kurumla anlaşmalı herkes kapsam türü seçmeden SPAS programı üzerinden GSS provizyon sorgulamalarını yapabileceklerdir.

SPAS programı; işe giren kişilerin, yeni doğan çocukların, emekliye ayrılan vatandaşların bilgilerini kurumun hizmet, tescil, ödeme gibi kayıtlarını kontrol ederek sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını otomatik olarak oluşturmaktadırlar. Aynı şekilde kişinin emekli maaşlarının durdurulması, işten çıkan ya da çıkarılan kişilerin veyahut ölüm gibi durumlarda kişinin SPAS tarafından kayıtları kontrol edilerek sağlık hizmetlerinden yararlanabileceği haklarına son verilir.

GSS Provizyon Sorgulama Nasıl Yapılır?

GSS provizyon sorgulama işleminizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. GSS provizyon sorgulama için yapmanız gereken tek şey size aşağıda vereceğimiz linke tıklamanız ardından açılan sayfada uyruğunuzu seçmeniz ve size verilen güvenlik kodunu ilgili yere eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanızdır. Bu kadar basit bir işlem ile GSS provizyon sorgulamanızı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

GSS Provizyon Sorgulamanız İçin Lütfen TIKLAYINIZ ! 

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz


× 4 = yirmi sekiz