SGK 4A HİZMET DÖKÜMÜ

SGK 4A HİZMET DÖKÜMÜ

SGK 4A hizmet dökümü yapmanız sizin sigorta bilgilerinizi kontrol etmeniz ve işvereninizin sigortanızı düzenli olarak yatırıp yatırmadığını öğrenebilmeniz için önemlidir. Bu nedenle SGK 4A hizmet dökümünü hem kontrol etmeniz hemde bazı emeklilik hesaplamalarınızı gerçekleştirebilmeniz için almanız gerekir.

SGK 4A Hizmet Dökümü Nasıl Sorgulanır?

SSK diğer adıyla SGK 4A hizmet dökümü sorgulamanızı iki şekilde yapabilirsiniz. Şimdi sizlere bu iki yolu da anlatacağız.

E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı İle SGK 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

E-SGM hizmet sorgulama ekranı ile yani şifresiz olarak SGK 4A hizmet dökümünüzü gerçekleştirebilirsiniz.

 • İlk olarak E-SGM hizmet sorgulama ekranına ulaşabilmeniz için yazımızın sonunda size verilen SSK hizmet dökümü linki tıklayınız.
 • Daha sonra T.C. kimlik numaranızı, nüfusa bağlı olduğunuz ili, nüfus cüzdanınızın arka yüzünde bulunan cilt numaranızı, doğum yılınızı giriniz.
 • Güvenlik kodu yazan kısma, karşısında, siyah bir zemin üzerinde bulunan karakterleri giriniz.
 • “SORGULA”  butonuna tıklayınız.
 • Açılan ekranın sağ tarafında bulunan seçeneklerden hizmet dökümünü seçiniz.
 • SGK 4A hizmet dökümü için “Hizmet Bilgisi” seçeneğini tıklayınız. Altında yer alan “Hizmet bilgisi 4A” seçeneğini tıklayınız.

Karşınıza gelecek ekrandan sigortanızı kontrol edebilir, gerek gördüğünüz yerlerde SGK’ya başvurabilir ve emeklilik hesaplamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Şifresiz SGK 4A Hizmet Dökümü Sorgulaması Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet İle SGK 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK 4A hizmet dökümü sorgulama için öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz kendinize en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi almak istediğinizi belirtmeniz durumunda size bir taahhütname imzalatacaklardır. 2 TL ücreti olan bu şifre size zarf içinde teslim edilecektir. Şifrenizi kimseyle paylaşmamanız ve sisteme girişinizi yapınca şifrenizi değiştirmeniz tavsiye edilir. Şifre değiştirme işleminiz sisteme giriş koşullarını takip ettiğinizde direk karşınıza gelecektir. SGK 4A hizmet dökümü sorgulamasının nasıl yapılacağını ise şu şekilde anlatabiliriz.

 • Yazımızın sonunda verilen linki tıklayınız.
 • Açılacak sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “SİSTEME GİRİŞ” butonunu tıklayınız.
 • Sisteme girmeniz için T.C. numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgilerinizi doğru bir şekilde giriniz.
 • Açılacak olan sayfanın sol köşesinde yer alan “e-hizmetler” seçeneğini tıklayınız.
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’nu bulunuz.
 • Altında yer alan seçeneklerde SGK 4A hizmet dökümünü tıklayınız.

SGK 4A hizmet dökümü sorgulamanızı başarıyla gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. Kontrollerinizi gerçekleştirebilir, gerekli yerlerde SGK’ya başvurabilirsiniz. Ayrıca burada yer alan prim ödeme gün sayısı gibi bilgilerinizi kullanarak emeklilik tarihi hesaplama, emekli aylık bilgisi hesaplama gibi işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet SGK 4A Hizmet Dökümü Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz


− 6 = sıfır