SGK AKTİVASYON

SGK AKTİVASYON

SGK aktivasyon yeni işe başlayan ve 30 günlük primi ödenen sigortalı kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanması için hastane ve eczane ihtiyaçlarının aktif hale getirilip yararlanmasını sağlayan bir sistemdir. SGK aktivasyonunu yapmayan kişiler sağlık hizmetlerinden yararlanamazlar.

Aktivasyon İşlemini Online Yapabilir miyim?

SGK aktivasyon işlemlerinizi online olarak yapabilmeniz için bağlı bulunduğunuz ilçedeki E-SGM sistemini kullanarak aktivasyon formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Yaptığınız bu işlemlerin tüm SGK şubelerini kapsamadığını unutmamalısınız.

SGK Aktivasyon Yapmak İçin Nereye Başvurulur?

Bu işlem için öncelikle bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne başvurmanız gerekmektedir. Başvurunuzu Sağlık Aktivasyon Servisi bölümünden yaparak aktif hale getirebilirsiniz.

SGK Aktivasyon Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK aktivasyon sorgulama işleminizi yapabilmeniz için aşağıdaki linke tıklamanız gerekir. Karşınıza gelecek olan sayfada T.C. kimlik numaranızı, bağlı olduğunuz ili, cilt numaranızı ve doğum yılınızı giriniz. Güvenlik kodunu giriniz ve sorgula butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen sayfadan SSK aktivasyon sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Sağlık Aktivasyon İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz


beş − 1 =