SGK BORÇ SORGULAMA

SGK BORÇ SORGULAMA

SGK borç sorgulama işlemlerinizi önceleri E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile gerçekleştirilirken artık şifreye gerek duymadan online tahsilat sistemi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. SGK borç sorgulama işleminizi online tahsilattan nasıl yapacağınızı size detaylı bir şekilde anlattık.

Online Tahsilattan SGK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Borç sorgulama işlemlerinizi SGK online tahsilat resmi sitesi üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşağıda verilen bağlantıya tıklayınız.

  1. Açılan sayfada “SGK Borç Sorgulama” sekmesine tıklayınız.
  2. Ardından “Sorgu Türü, Sorgu Tipi, Sicil No” seçeneklerini size uygun biçimde seçiniz.
  3. Güvenlik kodunu da giriniz ve “Borç Sorgula” butonuna tıklayınız.

Bu işlemlerin sonunda SGK borç sorgulama işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

Online Tahsilattan SGK Borç Sorgulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

SGK İşveren Borç Sorgulama

Bu sistemin hayata geçmesi ile işverenler için bu işlemleri yapmak daha kolay hale getirilmiştir. Bu yolla kişiler borçlarını öğrenebilir ve ödedikleri primlerin yatırılıp yatırılmadığını kontrol edebilirler. Kurum ve kuruluşların borç sorgulama işlemlerini yapabilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sitesinden E-SGM başlığının altında, diğer uygulamalarda bulunan E-Borç Sorgulama kısmına girmesi gerekmektedir. Kullanıcı ad ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer sisteme giriş yapamıyorsanız eksik belgelerinizi tamamlamanız gerekir. Çünkü SGK kurumlar belgelerini tamamladıktan sonra bu kullanıcı adı ve şifresini verir. Şifrenizi bilmiyorsanız SGK’ ya yeniden başvurmanız durumunda şifrenizi yeniden alabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra SGK borç sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

SGK İşveren Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz


2 + altı =