SSK GÜN DÖKÜMÜ

SSK GÜN DÖKÜMÜ

SSK gün dökümünü almanız, sigorta bilgilerinizi öğrenmeniz için önemlidir. Geçmişte sigorta bilgilerinin yanlış girilmesi yüzünden aynı kişiye birkaç tane sigorta girişi yapıldığı bile olmuştur. Hatta hala bu sebeplerden ötürü mahkemeleri süren insanlar vardır. Bu nedenle sigorta bilgilerinizi kontrol etmeniz önemlidir. Ayrıca işvereninizin sigortanızı yatırıp yatırmadığını takip etmeniz açısından da sigorta bilgilerinizi kontrol etmeniz önemlidir.

SSK Gün Dökümü Nasıl Alınır?

SSK gün dökümünü öğrenmenizin iki yolu vardır. Bu iki yoldan birini seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şifresiz Olarak SSK Gün Dökümü Öğrenme

Şifresiz olarak SSK gün dökümünüzü öğrenmeniz için E-SGM prim sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. Bu ekrana ulaşabilmeniz için ilk olarak bu yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden istenilen belirli başlı bilgiler istenecektir.

 • İlk olarak T.C. kimlik numaranızı giriniz,
 • Nüfusa bağlı olduğunuz ili giriniz,
 • Cilt numaranızı giriniz,
 • Doğum yılınızı giriniz,
 • Güvenlik koduna üstünde, siyah bir zemin üzerinde bulunan karakterleri giriniz,
 • Son olarak “SORGULA” butonuna tıklayınız.

Karşınıza gelen ekrandan, hizmet bilgisini tıklayarak SSK gün dökümünüzü öğrenebilir, sigorta bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Şifresiz SSK Gün Dökümü Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet ile SSK Gün Dökümünüzü Öğrenme

E-Devlet ile 4/A yani SSK gün dökümü öğrenebilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bu şifreyi kendinize en yakın PTT şubesine giderek erişebilirsiniz. Yanınızda nüfus cüzdanınız olması gerekmektedir. PTT görevlisi size bir taahhütname imzalatacak ve 2 TL karşılığında, şifrenizi size bir zarf içerisinde verecektir. Sisteme girer girmez bu şifrenizi değiştirmeniz şiddetle tavsiye edilir. Şimdi SSK gün dökümünüzü E-Devlet üzerinden nasıl öğreneceğinizi anlatacağız.

 • İlk olarak yazımızın sonunda size verilen linki tıklayınız.
 • Açılacak olan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Sisteme Giriş” butonunu tıklayınız.
 • Ekranda sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. SSK gün dökümünüzü öğrenmeniz için bu bilgileri giriniz.
 • Şifre değiştirme işlemini de gerçekleştirdikten sonra sol tarafta kalan e-hizmetler butonunu tıklayınız. Karşınıza hizmet listesi çıkacaktır.
 • Buradan Sosyal Sigortalar Kurumu’nu bulunuz. Altında yer alan bilgilerden 4A gün dökümünüzü öğrenmek için 4A hizmet dökümü seçeneğini seçiniz. İstediğiniz SSK gün dökümünüzü öğrenmiş bulunmaktasınız. Bu bilgileri kullanarak birçok emeklilik hesaplamalarını yapabilirsiniz.

E-Devlet İle SSK Gün Dökümü Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz


× dört = 16