Sosyal Sigortalar Kurumu

ekledi.

Yorum Yaz

421 kez incelendi.

SSK RANDEVU ALMA

SSK RANDEVU ALMA

SSK randevu alma işlemlerini şu şekillerde yapabilirsiniz:

  1. Telefonla 182 yi tuşlayarak arama yapıp SSK randevu alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  2. İnternet üzerinden aşağıdaki linke tıklayarak SSK randevu alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Mesai saatinin başladığı mümkün olduğunca en erken saatte hastaneye giderek SSK randevu alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Üzerinden SSK Randevu Alma Nasıl Yapılır?

SSK randevu alma işlemi için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Girmiş olduğunuz sitede sağ yanda “Randevu Alma” butonuna tıklamalısınız. Eğer üye değilseniz “Yeni Üye” butonuna tıklamalısınız. Önünüze “Yeni Üye Kaydı” başlığı altında bir form çıkacaktır. Bu formu “*” işaretli olan yerleri doldurma zorunluluğu olduğu için doldurmalısınız. Bu formu doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayınız. Bu şekilde SGK randevu alma sistemine üye değilseniz üye işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Eğer üye iseniz veya üye olma işlemini yaptıysanız “Randevu Alma” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfada T.C. kimlik numarası ve parola için gerekli bilgileri doldurarak “Giriş” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bir sonraki aşamada ise “Giriş” butonuna bastıktan sonra önünüze çıkan sayfadaki bilgileri doldurmanız istenecektir. Burada il, ilçe, hastane, poliklinik, klinik, klinik yeri, hekim bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. Buradaki gerekli bilgileri doldurduktan sonra “Randevu Ara” butonuna basmalısınız. Buradan da size uygun boş olan tarih ve saati seçerek onaylama yapmanız gerekir. Tüm bunların sonunda ise SSK randevu alma işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

İnternet Üzerinden SSK Randevu Almak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Telefonla Nasıl SSK Randevu Alma İşlemimi Gerçekleştirebilirim?

Telefonla SSK randevu alma işlemi için iş, ev, cep ya da ankesörlü telefonlardan 182′ yi aramanız mümkündür. İlgili operatör sizden T.C. kimlik numaranızı isteyecektir. Talep ettiğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihinizi operatöre bildirmeniz gerekecektir. Operatör bu bilgileri aldıktan sonra size uygun zaman ve uygun hekim hakkında bilgilendirme yapacaktır. Siz bu bilgileri göz önünde bulundurarak seçiminizi yapıp operatöre bilgi vermelisiniz. Bunun sonucunda SSK randevu alma işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz


− dört = 4